هدف از آزمون:

در یک همکاری سه ملیتی ،آزمون B1 در فوریه 2013 توسط مرکز ÖSD پیشنهاد شد.

این آزمون تحت هر 4 مهارت خواندن ،نوشتن ،صحبت کردن و شنیدن مورد آزمایش قرار می گیرد که برخلاف سطوح دیگر زبان آموز می تواند به صورت جداگانه در زمان های متفاوت این 4 مهارت را امتحان دهد. این آزمون برای داوطلبان 16 سال به بالا و حتی نوجوانان در رده های سنی 12 تا 16 سال پسشنهاد می شود.

آزمون B1 محصول همکاری ÖSD و موسسه گوته و همچنین مرکز تحقیقات دانشگاه فرایبورگ / سوئیس و توسط مراکز ÖSD و گوته در سراسر دنیا برگزار می شود.

 

بخش های مختلف آزمون:

 

درک مطلب

در این بخش شما پست های وبلاگ و ایمیل ها و آرتیکل ها ( مقالات ) روزنامه و آگهی های یک روزنامه و دستورالعمل های کتبی را مطالعه می کنید و می بایست اطلاعات اصلی و جزئیات مهم و همچنین نقطه نظرها و ایده های موجود را شناسایی کنید. مدت زمان پاسخ به این بخش 65 دقیقه می باشد.

 

بخش شنیداری:

در این بخش شما گفتگوهای غیر رسمی مانند گفتگوهای یک برنامه رادیویی ، سخنرانی های کوتاه و ….. را می شنوید و می بایست اطلاعات اصلی و جزئیات مهم را شناسایی کنید. مدت زمان پاسخ به ابن بخش 40 دقیقه می باشد.

بخش نوشتاری:

در این بخش شما ایمیل ها و نامه های شخصی و رسمی و به صورت کتبی نظرات خود را می نویسید. مدت زمان پاسخ گویی این قسمت 60 دقیقه می باشد.

 

بخش گفتاری:

در این قسمت شما به همراه شریک یا همراهتان در مورد یک موضوع روزمره صحبت می کنید و به سوالات موجود پاسخ داده و نظرات و پیشنهادات را ارئه می دهید . شما راجع موضوعی روزمره صحبت کرده و به سوالات پاسخ می دهید. مدت زمان پاسخ گویی به این قسمت 15 دقیقه می باشد.

 

مکان های برگزاری آزمون:

این آزمون ها در تمامی مراکز ÖSD در سراسر دنیا و همچنین درمرکز اصلی وین برگزار می شود.

 

زمان های برگزاری آزمون:

برای کسب اطلاعات از زمان های برگزاری آزمون و ثبت نام به مراکز ÖSD مراجعه فرمائید.

 

نحوه برگزاری آزمون:

داوطلبان ( شرکت کنندگان) توسط دو ممتحن با سواد و مورد تائید مرکز رسمی ÖSD مورد آزمایش قرار می گیرند. در صورت نیاز برگه های امتحانی شما بعد آز آزمون دوباره مورد ارزیابی قرار می گیرند.